Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Co może design? – wykład dr Agnieszka Jacobson-Cielecka

15 listopada 2018 @ 17:00 - 19:00

Gdzie pracują projektanci? Wyobrażamy ich sobie w malowniczym studio lub otoczonych kreatywnym nieładem warsztatach, w których tworzą piękne i potrzebne przedmioty. To tylko część prawdy.

Projektanci przede wszystkim pracują z ludźmi. Przedmioty, które tworzą, są wynikiem skomplikowanych procesów. Często jest tak, że konkluzją procesu jest brak przedmiotu. Projektowanie rzeczy: krzeseł, naczyń, znaków, plakatów i ubrań to zaledwie niewielki ułamek możliwości, które daje zawód projektanta. O tym co może design i co mogą projektanci opowie 15 listopada 2018 dr Agnieszka Jacobson-Cielecka, dyrektor programowa i artystyczna School of Form. Wykład towarzyszy wystawie “Empatia, teraz!”, która w School of Form trwa do 14 grudnia b.r.

Poprzedzi go prezentacja projektu dyplomowego “Znikąd, z miłością” autorstwa Olgi Zelenskiej, absolwentki domestic design w School of Form, który jest odpowiedzią na zjawisko przemieszczania się ludzi. Projekt został wybrany do grona 20 najlepszych na świecie dyplomów projektowych powstałych w 2018 i został zaprezentowany podczas Dutch Design Week na wystawy Antenna. Zostanie też zaprezentowany podczas finałowej wystawy Global Grad Show w Dubaju.

PROWADZĄCA

dr Agnieszka Jacobson-Cielecka

Współautorka programu nauczania w School of Form, obecnie pełni funkcję dyrektora artystycznego i programowego. Kuratorka licznych wystaw polskiego designu m. in. Unpolished, Polished Up, Moderna (razem z Pawłem Grobelnym), Polska Folk, Materia Prima, prezentowanych na najważniejszych festiwalach designu w Europie, a także w muzeach designu (MAKK w Kolonii, Muzeum Sztuk Stosowanych w Budapeszcie, Muzeum Designu w Helsinkach, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Bukareszcie i inne). Kuratorka główna wystawy Common Roots. Design Map of Central Europe. zrealizowanej na zamówienie Design Museum Holon w Izraelu. Krytyk designu, dziennikarka i publicystka. Zasiada w radach programowych polskich i zagranicznych festiwali designu. Jurorka w licznych konkursach. Członek ciał doradczych Instytutu Adama Mickiewicza, Muzeum Narodowego w Warszawie oraz Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Laureatka nagród: Redaktor Naczelny Roku (Media i Marketing 2007) oraz Animator 2012 DesignAlive Awards.

Termin i miejsce:
15 listopada 2018, godz. 17.00
School of Form, ul. Głogowska 18, Poznań

Wstęp wolny po wypełnieniu formularza na stronie:
https://www.sof.edu.pl/pl/aktualnosci/11-wydarzenia-otwarte/889-empatia-teraz-co-moze-design-wyklad

Zapraszamy! 🙂

Szczegóły

Data:
15 listopada 2018
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/350176285743360/

Miejsce

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny – Wydział Zamiejscowy w Poznaniu
ul. Kutrzeby 10
Poznań, 61-719
Strona internetowa:
http://www.swps.pl

Organizator

Uniwersytet SWPS
Telefon:
61 271 12 22
Strona internetowa:
https://www.swps.pl/poznan