Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

DAGADANA. ŚWIAT BEZ GRANIC – premierowy pokaz filmu Pawła Zabla

4 listopada 2018 @ 20:00 - 22:00

15zł - 18zł

„Dagadana. Świat bez granic” to z jednej strony film o muzyce, która staje się mostem łączącym odległe kultury a z drugiej przykład „kina drogi”. To opowieść o niezwykłym zespole muzycznym podczas ich azjatyckiej trasy koncertowej.

Najważniejsze są spotkania zarówno te z których jak z nasiona wyrastają po latach wielkie piękne drzewa, jak i te które są zaledwie chwilą, którą po latach, choć może z nostalgią tylko wspomnimy.

Z takich spotkań, ważnych i ulotnych, utkana jest droga DAGADANY przez Chiny, Malezję, wyspę Bali i Singapur – taki też jest film dokumentalny Pawła Zabla, który towarzyszył im w azjatyckiej wyprawie.

Dagadana to zespół, który powstał na pograniczu kultur i stylów. Pochodzący z Poznania, Częstochowy i Lwowa muzycy łączą polskie i ukraińskie piosenki ludowe z jazzem i elektroniką. Promowanie słowiańskości przez muzykę jest jednym z kluczowych elementów działalności grupy.

Splot kultury słowiańskiej z wschodnimi brzmieniami zaskakuje komplementarnością a otwartość muzyków staje się metaforą i przesłaniem dla rozedrganego świata miotanego konfliktami.

Szczegóły

Data:
4 listopada 2018
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
15zł - 18zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/273525963298963/

Miejsce

Centrum Kultury ZAMEK
ul. Św. Marcin 80/82
Poznań, Poland
Telefon:
+ 48 61 64 65 271
Strona internetowa:
www.ckzamek.pl

Organizatorzy

Centrum Kultury Zamek
Colour Pictures Paweł Zabel