Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

II Socjalny Kongres Kobiet

13 października 2018 @ 11:00 - 18:00

Socjalny Kongres Kobiet zainicjowały w marcu bieżącego roku opiekunki ze żłobków, pracownice instytucji kultury, lokatorki z Warszawy i z Poznania. Kongres był kolejnym krokiem w rozwoju wspólnej walki o wyższe płace i niższe czynsze.

Niezależnie czy rządzą nami mężczyźni bądź kobiety obecna forma demokracji nie broni nas przed pracą, która często zmienia nasze życie w koszmar i przed drożyzną, która zmusza nas do jeszcze cięższej pracy. Nie chcemy odnajdywać się na wolnym rynku, nie chcemy być bizneswomen, ani polityczkami. Chcemy realizować samodzielnie określone potrzeby, a nie potrzeby biznesu.

Jako pracownice i lokatorki najlepiej wiemy, czego nam brakuje, aby nasze położenie mogło ulec faktycznej poprawie. Część postulatów programowych ustalonych podczas pierwszej edycji Kongresu dotyczy ogólnokrajowych problemów środowisk pracowniczych i lokatorskich jak np. skrócenie czasu pracy czy rozwój mieszkalnictwa komunalnego. Inne postulaty są z kolei odpowiedzią na antykobiecą politykę władz samorządowych np. zwiększenie kontroli społecznej nad finansami i działaniami samorządu lub przyłączenie wszystkich mieszkań komunalnych do c.o..

Podczas II Kongresu planujemy doprecyzować owe postulaty, co służyć ma powiązaniu walk, które często są wciąż od siebie odseparowane. Ponadto stoimy przed koniecznością wymiany doświadczeń tak, aby po kolejnych wyborach władze nie mogły zignorować nas jak i naszych potrzeb.

Szczegółowy program wkrótce

Szczegóły

Data:
13 października 2018
Czas:
11:00 - 18:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/298622144264755/

Miejsce

Teatr Ósmego Dnia
ul. Ratajczaka 44
Poznań, Wielkopolskie 61-728 Poland
Telefon:
+48 61 855 20 86

Organizatorzy

Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów
Inicjatywa Pracownic Żłobków
OZZ Inicjatywa Pracownicza