Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kino w działaniu: Kobiety migrantki

15 maja 2018 @ 18:00 - 20:00

KINO W DZIAŁANIU: Kobiety migrantki

Procesy migracyjne to jedno z największych wyzwań współczesności. Jakie ryzyko niesie za sobą decyzja o przeprowadzce do innego kraju? Jak wygląda sytuacja migrujących kobiet na rynku pracy? Czy istnieją systemowe rozwiązania wspierające migrantki? Tym i wielu innym kwestiom przyjrzymy się w ramach drugiego pokazu KINA W DZIAŁANIU!

KINO W DZIAŁANIU to inicjatywa, której celem jest prezentacja najlepszych zaangażowanych społecznie filmów krótkometrażowych połączona z żywą dyskusją z udziałem zaproszonych gości. Dobrane tematycznie produkcje z całego świata będą pretekstem do rozmowy uczestników pokazu oraz ekspertów z danej dziedziny. Wydarzenia mają otwarty charakter – obowiązuje wstęp wolny na wszystkie projekcje. Projekt jest organizowany przez Fundację Ad Arte oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Partnerzy: Estrada Poznańska, Kino Muza w Poznaniu, Pawilon.

Partnerzy medialni: Lokalny Fyrtel, Kontra – Niezależny Portal Studentów UAM, Szajn.

WSTĘP WOLNY – darmowe wejściówki będą dostępne w kinie od 7.05.2018.

Program filmowy:

Aria, reż. Myrsini Aristidou, Cypr 2017, fabuła, 13 min.
Współczesne Ateny. Siedemnastoletnia Aria czeka na swego ojca Petrosa, by ten zabrał ją na lekcję jazdy samochodem. Gdy mężczyzna wreszcie przybywa, zamiast nauki jazdy dziewczyna otrzymuje nietypowe zadanie: opiekę nad Luną, dwudziestoletnią chinką, która nie mówi ani po grecku, ani po angielsku.

Bolingo. The Forest of Love, reż. Alejandro G. Salgado, Hiszpania 2017, dokument, 30 min.
Film opowiada historię podróży, w którą wyrusza wiele kobiet z serca Afryki do Maroko w poszukiwaniu “europejskiego snu”. Na trasie zatrzymują się w tymczasowych obozach migrantów, w których, mimo niesprzyjających warunków, starają się otaczać swoje dzieci możliwie najlepszą opieką.

Turkish Kiosk, reż. Bahar Pars, Szwecja 2017, fabuła, 7 min.
Kreatywne biuro gdzieś w Sztokholmie, krótka przerwa w pracy. Cecilia przytacza anegdotę z wieczoru panieńskiego – o zamkniętym tureckim kiosku. Niefortunny dobór słów sprawia, iż na Asal, nową pracownicę biura, pada cień podejrzeń o niestosowne zachowanie.

SUMA: 50 min.

Zaproszeni goście:
Aleksandra Jarocka, od 2015 roku jest zaangażowana w działalność Migrant Info Point – (punkt pomocy i wsparcia dla cudzoziemców w Poznaniu). W październiku 2017 roku, została członkinią zarządu Fundacji Centrum Badań Migracyjnych, która prowadzi Migrant Info Point. Chętnie angażuje się w przeróżne projekty edukacyjne na temat migracji i uchodźców, prowadzi warsztaty w szkołach i współpracuje z innymi organizacjami i instytucjami; studiuje prawo na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu;

dr Olena Shelest-Szumilas – związana z Katedrą Edukacji i Rozwoju Kadr Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Pracę doktorską poświęciła zagadnieniu ryzyka inwestowania w kapitał ludzki na przykładzie szkoleń pracowników w Wielkiej Brytanii. Jej zainteresowania badawcze obejmują m.in. ekonomię pracy oraz ekonomię edukacji.

Więcej informacji:
www.adarte.pl / Fundacja Ad Arte
www.shortwaves.pl / Short Waves Festival

Szczegóły

Data:
15 maja 2018
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/752440585143383/

Miejsce

Kino Muza w Poznaniu
Święty Marcin 30
Poznań, Wielkopolskie 61-805 Poland
Strona internetowa:
http://www.kinomuza.pl

Organizatorzy

Fundacja Ad Arte
Kino Muza w Poznaniu
Short Waves Festival