Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Petrol Girls // SIKSA // Morus // Limp Blitzkrieg // Pod Minogą

4 października 2018 @ 19:00 - 22:00

30zł - 40zł

Petrol Girls to feministyczny zespół post-hardcore założony w Londynie, z członkami z Austrii, Litwy i Wielkiej Brytanii. Zespół jest silnym zwolennikiem wolności ruchu, antykapitalizmu i intersekcjonalnego feminizmu. Zespół jest głęboko zakorzeniony w społeczności DIY, która zawsze łączyła politykę z punk rockiem, Petrol Girls w swoich tekstach poruszają problemy nacjonalizmu , binarności płci oraz ucisku. Duży wpływ na ich muzykę wywarły Refused, The Slits, Fugazi i Björk, a zespół jak do tej pory miał możliwość dzielić scenę z The Dead Kennedys, Propagandhi, RVIVR, Anti Flag czy Refused.
Petrol Girls przyjęły nazwę po Pétroleuses, mitycznych kobietach z komuny paryskiej, które rzekomo podpaliły prywatną własność koktajlami Mołotowa wykonanymi z butelek po mleku i odrzuciły tradycyjne role płciowe. Inspiracją była rozmowa o kobietach i proteście udzielona przez pisarkę Laurie Penny, która luźno przetłumaczyła Pétroleuses na Petrol Girls.

Zespół zagrał po raz pierwszy w 2013 roku podczas „house show”, który wokalistka Ren zorganizowała z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Ten feministyczny kontekst miał zasadnicze znaczenie dla uformowania zespołu w szerszej społeczności muzycznej, która w tamtym czasie w bardzo niewielkim stopniu zachęcała kobiety do udziału.

SIKSA to laska z misją za którą jej nienawidzą. Jeśli masz perfidny, wstydliwy sekret, coś czego nigdy nie wymówisz na głos… to ONA już o nim wie. Jest jak kolumna z pytaniami w „Bravo” w kształcie współczesnej Polski. SIKSA to rollercoaster/perfo-punk absolutny dzięki któremu przypominasz sobie dlaczego jako dzieciak chciałeś być dorosły i dlaczego jako dorosły chcesz znowu być gówniarzem. SIKSA to infantylny i aspołeczny koszmar ze scen punkowych, teatralnych i literackich. Być może koncert, być może monodram, z pewnością nie projekt ale na pewno „wyborna” zabawa i gonitwa myśli. Pyskata literatura krzyczana do wulgarnych pochodów basowych wypluwana tu i teraz przez nie-aktorkę i nie-muzyka… a jeśli Polska kultura jest ciastem to SIKSA jest bulimiczką. I najważniejsze: SIKSA jest śmiertelnie poważna. SIKSA to Hymn Miłości. Zawsze chciałeś poznać ale mama Ci nie pozwoli, człowieku.
Niebawem nowa płyta.

Morus
Hardcore punk z Warszawy. W składzie członkinie i członkowie takich kapel jak Antidotum, Atomico Patibulo, Post Regiment, Pochwalone, [peru].
Wydali ostatnio nową płytę “Ciało obce” http://sanctuspropaganda.com/…/2…/06/20/morus-cialo-obce-lp/

Limp Blitzkrieg (Warszawa)
Homo propaganda, antypolski przekaz + wkurwiony punk.
Zapowiedź końca kraju ojczyzna.

Szczegóły

Data:
4 października 2018
Czas:
19:00 - 22:00
Koszt:
30zł - 40zł
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/204973587025496/

Miejsce

Klub Pod Minogą
ul. Nowowiejskiego 8
Poznań, 61-731
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/klubpodminoga/