Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pol(s)ka NIEpodległa ! – Twoja sesja foto

9 listopada 2018

25zł

Pol(s)ka NIEpodległa! – to akcja skierowana do wszystkich osób, mieszkających na terenie Poznania, Wielkopolski, Polski, Europy, Świata…które identyfikują się jako NIEpodległe KOBIETY i dla których ważna jest rocznica 28 listopada 2018r. 100-lecia nadania Praw Wyborczych Kobietom w Polsce.

Dlaczego?
Chcemy zwrócić uwagę, że 100 lat niepodległości Polski to również 100 lat PRAW WYBORCZYCH kobiet! I wiemy, że wiele jest podobnych inicjatyw, natomiast mamy nieodparte wrażenie, że te dwie okazje nie są świętowane wspólnie.
Częściej słyszy się o tej pierwszej rocznicy. Tymczasem uważamy że 100 lat praw wyborczych Kobiet w niepodległym kraju to dopiero coś. To razem 200 lat wolności…

Chcemy podbić herstoryczny głos 100 lat praw Wyborczych KOBIET w POLSCE! Bo od 100 lat Polka jest NIEpodległa w NIEPODLEGŁEJ POLSCE!

Chcemy się również przyjrzeć postrzeganiu umalowej kobiety i umalowanym ustom…ta powierzchowność to jedynie pretekst , prowokacja by wejść głębiej…być może przejść na drugą stronę lustra i zajrzeć pod powierzchnię stereotypów i wyobrażeń na temat kobiecego ciała.

Plan działań
– sesja fotograficzna dla 100 pełnoletnich kobiet . Daty i godziny sesji są określone w terminach wydarzenia.

Zapraszamy, stań przed lustrem, spójrz na siebie i w siebie. Poprzyglądaj się swojej NIEpodległości i daj to spojrzenie uchwycić fotografce.  Jeśli chcesz i lubisz się malować weź ze sobą pomadkę w ulubionym kolorze.
W cenie biletu prócz 20 minut sesji z profesjonalną fotografką modelka otrzymuje 1 obrobione zdjęcie w wersji elektronicznej.

Wstęp na około 20 minutową sesję fotograficzną z profesjonalną fotografką jest płatny. Jeśli jednak nie jesteś w stanie pokryć biletu wstępu, w ramach solidarności przewidziałyśmy 15 miejsc nieodpłatnych dla Kobiet, które chcą wziąć udział w akcji, ale nie mogą pozwolić sobie na ten wydatek. Po prostu napisz o tym do nas w zgłoszeniu. Każdą prośbę o wsparcie będziemy rozpatrywać indywidualnie.

– bilet na sesję w Saloniku NIEpodległych Kobiet kosztuje 25 zł ; płatność na miejscu. Prosimy o odliczoną sumę pieniędzy.  Istnieje możliwość wykupienia pakietu dodatkowych 3 zdjęć w cenie 45 zł;

– 28 listopada 2018 roku w 100- rocznicę nadania PRAW Wyborczych Kobietom spotkamy się na projekcji 100 portretów z tej sesji.

…mamy też plany na 2019 rok…

Wraz z Evą Rufo marzy nam się spektakl…dotyczący Kobiet w naszym społeczeństwie. Pokazujący jak traktowane jest ciało Kobiety. Scenariusz ma powstać m.in. na podstawie rozmów towarzyszących sesji fotograficznej w ramach akcji Pol(s)ka NIEpodległa. Z chętnymi osobami będziemy rozmawiać na temat ciała, tego co się dzieje jak Kobieta się maluje lub się nie maluje. Jaki jest jej odbiór społeczny? Emanacją czego jest makijaż lub jego brak? pomalowane czy niepomalowane usta? Itd…

Rodzą się też kolejne pomysły na wzmacnianie Kobiet w duchu siostrzeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb własnego ciała, dbania o relacje ze swoim ciałem w poczuciu wdzięczności, troski, utrzymania go w zdrowiu, dobrostanie, by służyło nam jak najdłużej.

Jak się zgłosić? Wyślij zgłoszenie: kontakt@imaginarium.edu.pl

podaj swoje imię i nazwisko oraz nr kontaktowy.

Wybierz datę i konkretny przedział jednej godziny, w którym chcesz przyjść. np. 27.10 godz. 9.00 – 10.00.
czekaj na potwierdzenie zgłoszenia i przyjęcia na sesję fotograficzną. Jeśli potrzebujesz bezpłatnej wejściówki napisz nam o tym i krótko uzasadnij.

liczy się kolejność zgłoszeń!

Przeznacz na wizytę w saloniku Kobiet NIEpodległych około godziny, przyjdź w stroju lub ze strojem, w którym chcesz być sfotografowana. Jeśli chcesz weź swoją pomadkę. Będzesz miała czas, żeby się przebrać.

Zapraszają Was Kobiety NIEpodległe
Inicjatorki i Organizatorki, zajmujące się teatrem społecznym i/lub fotografią

Olga Stobiecka-Rozmiarek
Eva Rufo
Ewelina Jaśkowiak
Agata Oleynova
Basia Sinica

Koordynację wydarzenia wspierają:

Julia Gierczyk
Paulina Juszczak
Weronika Wardzyńska

Szczegóły

Data:
9 listopada 2018
Koszt:
25zł
Wydarzenie Categories:
, ,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/355394075200951/?active_tab=about

Miejsce

Imaginarium
Poland

Organizator

Imaginarium Olga Stobiecka-Rozmiarek
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/pg/Imaginarium-Olga-Stobiecka-Rozmiarek-118740098834116/about/?ref=page_internal