Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Portale horyzontalne / Karolina Kubik, Zuzanna Hertzberg

3 czerwca 2018 @ 18:00 - 19:00

PORTALE HORYZONTALNE
niedziela / 3 czerwca / 18:00 / Pl. Wolności
tax: free

Performatywne działanie, które jest wynikiem spotkania dwóch kobiet.
#speculativedesign, #criticaldesign, #designfiction, #designfutures, #antidesign, #radicaldesign, #designfordebate, #futurescaping

twórczynie:
Karolina Kubik
Zuza Hertzberg

KAROLINA KUBIK (1984) córka Bogumiły, siostra Katarzyny, wnuczka Ireny i Czesławy, artystka wizualna, performerka, poetka, aktywistka poznańskich inicjatyw na rzecz kobiet. Poprzez subiektywne odczuwanie historii zarówno w planie przeżyć indywidualnych, jak i zbiorowych, próbuje łączyć niewyrażalne z formami dialogicznymi oraz praktyką demokratyzowania sztuki. Analizuje oś pomiędzy ludzkim ciałem a geopolitycznością. Istotnym elementem jej działań jest wymiana podmiotowości z widzem oraz sytuacje żenujące w obrębie kontrkultury. Karolina Kubik przez swoje intersekcjonalne działania proponuje modele nowych zachowań — korzysta z czynnego powtarzania, śmiechu i pro-pokojowego aktywizmu. Wierzy, że to co abstrakcyjne jest rewolucyjne — pielęgnuje abstrakcję, nie zajmuje się teologią przyczyny, a przez to dąży do wyzwolenia ludzkiego umysłu spod władzy religii, własności i rządu. To, w co wierzy, to porządek społeczny oparty na swobodnym organizowaniu się jednostek.
Pochodzi z Zelowa w centralnej Polsce i Kropiwnicy w Polsce północno-wschodniej. Mieszka i pracuje w Poznaniu. Brała udział w projektach, wystawach grupowych i festiwalach performance art w Polsce i za granicą (m.in. Bratysławie, Belfaście, Berlinie, Edynburgu, Londynie, Lwowie, Kownie, Madison, Nowym Jorku, Skopje, Stambule, Jerozolimie/Tel-Avivie, Tartu, Zagrzebiu).
Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2010), w latach 2010-2013 współpracowała z prof. Mirosławem Bałką w Pracowni Działań Przestrzennych na ASP w Poznaniu i Warszawie; obecnie doktorantka na macierzystej uczelni, gdzie od 2014 jest asystentką naukową w Pracowni Wideo na Wydziale Komunikacji Multimedialnej.

ZUZA ZIÓŁKOWSKA/HERTZBERG – córka Anny, wnuczka Krystyny i Janiny – malarka, autorka instalacji i działań performatywnych, artywistka. Artystkę interesuje temat pamięci i cielesności oraz zagadnienia związane z szeroko rozumianą tożsamością i przynależnością do miejsca.
Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Przestrzeni Malarskiej prof. Leona Tarasewicza i dr hab. Pawła Susida oraz Pracowni Sztuki w Domenie Publicznej prof. Krzysztofa Wodiczko. Ukończyła z wyróżnieniem rektorskim ASP w Warszawie. Specjalizacje w pracowniach: Działań Przestrzennych prof. Mirosława Bałki, Przestrzeni Audiowizualnej prof. Grzegorza Kowalskiego oraz Malarstwa Ściennego prof. Edwarda Tarkowskiego. Jest także absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz UKSW w Warszawie, gdzie studiowała dziennikarstwo.
Uczestniczka Retreat for Jewish Artists zorganizowanego przez Asylum Arts i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, 2017.
Reprezentantka Polski na 4 Biennale UNESCO – ART CAMP 2014 Kolory Planety w Andorze.
Uczestniczka warsztatów Innovating Science Communication at Medical Museums 2014 w Lejdzie – Holandia – z projektem artystycznym Eugenika i Eutanazja.
Stypendystka z Projektu Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Stypendystka Funduszu Popierania Twórczości Przy Stowarzyszeniu Autorów ZAIKS.
Jej prace znajdują się w kolekcjach instytucjonalnych oraz kolekcjach prywatnych.

Szczegóły

Data:
3 czerwca 2018
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2073517506270452/

Miejsce

Plac Wolności
Plac Wolności
Poznań, Wiekopolskie 61-738 Poland

Organizator

Teatr Ósmego Dnia
Strona internetowa:
http://teatrosmegodnia.pl