Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FEMI FEST | Rebeliantki, rebeliantki, rebeliantki – malowanie ścianki

9 maja 2018 @ 16:00 - 20:00

Hej rebeliantki i rebelianci! Zapraszamy Was na nasze zinowe wydarzenie.

☄9 MAJA / 16:00 – 20:00
Najpierw spotykamy w środowe popołudnie w Zemsta na rebelianckim malowaniu ścianki. Zabierz znajome, znajomych, zalegające farbki i wpadaj. W tle dziewczyńska plejka Życie na fali. Pogaduchy, tańce i przekąski.
☄21 MAJA / 18:00
Niecałe dwa tygodnie później zapraszamy Was na pokaz zinów nawiązujących do tytułowego hasła wydarzenia – Rebeliantki, rebeliantki, rebeliantki. Mamy już trochę zinów, które powstały na przestrzeni kilku, a nawet kilkunastu lat.

☄Bite Back (premiera!), Bravo Girl,101 (New Women Order – twórczość, wspólnoty i rewolucje kobiece XXI wieku), Dziewczyństwo, Girls to the Front, GIRLS GOT NOISY zine, Jaś i Małgosia, Porażka (Puch), kolekcja Kłaka itd. ☄

UWAGA! Jeśli drogie osoby, macie ziny, prace, malunki, rysunki, kolaże czy obiekty odnoszące się do dziewczyńskiego rebelianctwa – dajcie nam znać! Nie chcemy szowinistycznych, rasistowskich i homofobicznych treści.

☄ Poprzez wydarzenie chcemy pokazać głos kobiet i osób żyjących z doświadczeniem jako kobiety. Feministyczne, dziewczyńskie ziny są przykładem nieocenzurowanego, oddolnego buntu, który nie nigdy musiał się podporządkowywać patriarchatowi czy mainstreamowi. Ziny są przykładem kolektywnej pracy, nie są motywowane kultem jednostki, czy budowaniem własnego wizerunku.
☄ W magazynie F5 można przeczytać o działaniach nowej subkultury, jaką są dziewczyny. Nie zgadzamy się na infantylizowanie nas i naszych potrzeb. ☄ Solidaryzujemy się, piszemy, rysujemy, tworzymy, kiedy trzeba wychodzimy na ulice. Nie rzadko przelewamy nasze myśli na papier, dlatego też postanowiłyśmy się tym z wami podzielić. Feminizm nie jest modą, jest naszą codziennością. VIVA LA ODDOLNA FEMINA!

☄Tytuł przedsięwzięcia nawiązuje do wystawy towarzyszącej Kongresowi Kobiet pt. Polki, patriotki, rebeliantki, która odbyła się na przełomie września i października 2017 roku, w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu. Kongres Kobiet skierowany jest przede wszystkim do kobiet pochodzących z wyższej klasy średniej. Punktem wyjścia do pracy kuratorki był Czarny Protest. Naszym zdaniem został przechwycony kapitał symboliczny organizatorek, aktywistek, ale także uczestniczek i uczestników protestu, w celu zbudowania ekspozycji. Nie godzimy się na to, aby oddolne działania były zawłaszczane przez neoliberałki i neoliberałów. Wychodząc na ulice walczymy o swoje prawa, nie o widzialność na arenie artystycznej. Instytucje wspierając ruchy oddolne powinny im oddawać pole do działania, nie wykorzystywać ich potencjału do promowania własnych interesów. Naszym wydarzeniem stawiamy kontrę wobec wystawy Polki, patriotki, rebeliantki, z drugiej zaś strony proponujemy wydarzenie, które jest alternatywą i nie traktuje feminizmu fasadowo i prowizorycznie. ☄

Wydarzenie towarzyszy FEMI FEST / festiwal feministyczny
#FemiFest ⚡️30-31.05.2018 ☄Rozbrat
☄Koncerty, warsztaty, taneczne aftery, wegan szama, distro, nocna demonstracja – dwa dni feministycznego festiwalu dla wszystkich osób z doświadczeniem życia jako kobieta oraz osób wspierających

Szczegóły

Data:
9 maja 2018
Czas:
16:00 - 20:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Zemsta – Anarchistyczna klubo-księgarnio-kawiarnia
ul. Fredry 5/3a
Poznań, Polska
Strona internetowa:
zemsta.epoznan.pl

Organizatorzy

Manifa Poznań
Nowy Byt Feministyczny