Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Smutne Piosenki i Rozalia Las: “Dziki Ogród”

2 października 2018 @ 20:00 - 23:00

20zł - 30zł

Koncert promujący debiutancką płytę „Dziki ogród”.

Serdecznie zapraszamy na koncert zespołu Smutne Piosenki, promujący ich debiutancką płytę „Dziki ogród”. Wydany w czerwcu tego roku album zawiera autorskie piosenki basistki zespołu, Pauliny Frąckowiak, pełne wpadających w ucho melodii i zapadających w serce słów. Zespół ma już na koncie współpracę z takimi artystami, jak Wojciech Waglewski, Novika i Jacek “Budyń” Szymkiewicz, a ich pierwsza płyta zyskuje pozytywne recenzje, m.in. Piotra Stelmacha czy Dionizego Piątkowskiego, który napisał:

“Smutne Piosenki to formacja, która zdecydowanie odróżnia się od typowych pomysłów na estradowy sukces. Nagrania […] utrzymane są w ciekawej, melancholijnej, poetyckiej stylistyce, ale jest w tej muzyce sporo dobrego, subtelnego jazzu. Dziwią się pewnie słuchacze koncertów, gdy Smutne Piosenki nie przedstawiają się „dołującymi” brzmieniami, ale jazzującą nostalgią. Można odnieść wrażenie, że Smutne Piosenki wyrywają się jazzowi, tworząc nową, muzyczną jakość: pełną poetyckiej melancholii, subtelnych artystycznych skojarzeń i brzmień, jakiejś nowej, „jazzowej poezji śpiewanej”.”

W czasie koncertu muzyce towarzyszyć będą animacje stworzone przez Rozalię Las. Powstały one specjalnie do repertuaru zespołu w nawiązaniu do okładki płyty „Dziki ogród”, zaprojektowanej przez tę samą artystkę. Rozalia Las, a właściwie Rozalia Ogonowska, ma wiele twarzy. Jej twórczość, zarówno projektowa, jak i stricte artystyczna, została wielokrotnie doceniona za indywidualną technikę, którą wykorzystuje w takich dziedzinach jak ilustracja, grafika, animacja oraz malarstwo.

Iza Polit – wokal, Michał Ruksza – instrumenty klawiszowe, Paulina Frąckowiak – bas, Jakub Szwarc – perkusja

Szczegóły

Data:
2 października 2018
Czas:
20:00 - 23:00
Koszt:
20zł - 30zł
Wydarzenie Categories:
,
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/269719020305158/

Miejsce

Blue Note
ul. Kościuszki 79
Poznań, 61-891 Polska
Strona internetowa:
http://bluenote.poznan.pl

Organizator

Blue Note