Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie – przedpremiera książki o Ewie Wycichowskiej

24 sierpnia 2018 @ 19:30 - 20:30

Darmowy

Portret Ewy Wycichowskiej, jednej z najwszechstronniej uzdolnionych tancerek w Polsce, uchwycony piórem Jagody Ignaczak!

24 sierpnia w piątek, odbędzie się wyjątkowe spotkanie z autorką i z bohaterką książki ” Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej”! Podczas spotkania autorskiego odbędzie się przedpremiera książki. Świeżo wydrukowane jeszcze tego samego dnia egzemplarze przywiezione prosto z drukarni Wydawnictwo Miejskie Posnania będzie można zakupić w tym dniu w przedpremierowej cenie 30 zł! Dodatkową niewycenioną wartością będzie możliwość podpisania książki przez autorkę, prof. Ewę Wycichowską! Rozmowę poprowadzi Anna Wachowska-Kucharska.

Na spotkanie zaprasza Pani Ewa Aleksandra Wycichowska: “Jagoda wykonała niezwykłą pracę, zebrała wszystkie wydarzenia, sprawdzała czy moje wspomnienia pokrywają się z tym, jak było w rzeczywistości, do ostatniej chwili walczyła o zdjęcia, a później nadała temu materiałowi swoją narrację. Książka pojawi się w księgarniach tuż przed 50-leciem mojej pracy artystycznej, którą zaczęłam 1 września 1968 roku w Teatrze Wielkim w Łodzi. Korektorka z Wydawnictwa Miejskiego Posnania nie mogła się od niej oderwać. Można zatem powiedzieć, że pierwszą recenzję już mamy” – opowiadała Ewa Wycichowska w rozmowie dla kulturaupodstaw.pl

“To będzie książka pełna anegdot, a nie naukowa cegła. Ale oparta na faktach i dokumentach, opatrzona przypisami – zapowiadała jeszcze podczas majowej konferencji prasowej Jagoda Ignaczak.

JAGODA IGNACZAK- autorka książki “Istnienie grać. Portret Ewy Wycichowskiej”, teatrolog, historyk tańca, w latach 1986-2016 kierownik literacki i rzecznik prasowy Polskiego Teatru Tańca pod dyr. Ewy Wycichowskiej. Ukończyła filologię polską oraz Podyplomowe Studia Wiedzy o Teatrze, Filmie i Telewizji na Uniwersytecie Łódzkim oraz Podyplomowe Studia Menadżerów Kultury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Specjalizuje się w historii tańca XX i XXI wieku. Ma na koncie liczne publikacje dotyczące tańca i teatru m.in. w „Pamiętniku Teatralnym”, „Tańcu”, „Teatrze”, „Didaskaliach”, „Więzi” i „Theatre in Poland /Le Theatre en Pologne”. Jest członkiem zespołu redakcyjnego Słownika tańca XX i XXI wieku i jednym z inicjatorów powstania Podyplomowych Studiów Teorii Tańca na UMFC w Warszawie.
Z tą uczelnią i AWF w Poznaniu związana jest obecnie.

EWA WYCICHOWSKA – jedna z najważniejszych postaci polskiego tańca: tancerka, choreograf, pedagog, nauczyciel akademicki, profesor sztuk muzycznych. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Warszawie i L’Academie Internationale de la Danse w Paryżu. Wieloletnia primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi i wieloletnia dyrektor Polskiego Teatru Tańca – Baletu Poznańskiego. Te dwa duże rozdziały jej życia wypełnione były spektaklami zarówno baletowymi, jak i opartymi na tańcu współczesnym. Jest autorką dziesiątek ról i dziesiątek choreografii. Jako choreograf współpracowała także z wybitnymi reżyserami, m.in.: z Jerzym Jarockim, Erwinem Axerem, Krzysztofem Zanussim, Krzysztofem Kieślowskim, Adamem Hanuszkiewiczem, Krystyną Jandą. Inicjatorka i organizatorka licznych warsztatów tańca współczesnego. W tym roku świętuje 50-lecie pracy artystycznej.

Wydawnictwo Miejskie Posnania
Instytut Muzyki i Tańca

Szczegóły

Data:
24 sierpnia 2018
Czas:
19:30 - 20:30
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
,

Miejsce

Park Rekreacyjno Sportowy fairPlayce
ul. Bożydara 10
Poznań, 61-607
Telefon:
61 828 79 04
Strona internetowa:
http://www.fairplayce.pl/fitness-naramowice-poznan/

Organizator

Park Rekreacyjno Sportowy fairPlayce