Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SZTUKMISTRZYNIE: Maria Anto – Malarski sen

15 listopada 2018 @ 09:00 - 12:00

Darmowy

Sztukmistrzynie to cykl comiesięcznych zajęć dla dzieci szkolnych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystek. Naszym celem jest oswajanie dzieci szkolnych z zagadnieniami sztuki współczesnej, często niesłusznie uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone jest innej postaci. W listopadzie proponujemy spotkanie z twórczością  Marii Anto – malarki, która z powodzeniem funkcjonowała w zdominowanej przez mężczyzn rzeczywistości artystycznej PRL-u. W jej surrealistycznych obrazach splatają się wyobrażenia z  przepełnionych tajemniczością snów, wspomnień, fantazji. Opowieść o artystce będzie pretekstem do rozmowy z dziećmi o tym, że każdy z nas posiada wyjątkową wrażliwość, inaczej widzi świat i komunikuje emocje. Po przedstawieniu Teatru Ilustracji Kamishibai na temat artystki, wykonamy tekturowe budynki wprost z naszych snów, w których zamieszkać będą mogli fantastyczni mieszkańcy.

Stowarzyszenie Zielona Grupa zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in. przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.

Zapraszamy grupy zorganizowane: dzieci w wieku 9 – 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9:00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z galerią.

Szczegóły

Data:
15 listopada 2018
Czas:
09:00 - 12:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie Categories:
, , ,
Strona internetowa:
http://www.arsenal.art.pl/edukacja/sztukmistrzynie-3/

Miejsce

Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6
Poznań, Wielkopolskie 61-772 Poland
Strona internetowa:
http://www.arsenal.art.pl

Organizator

Galeria Miejska Arsenał