Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty ruchowo – performatywne z Krystyną Lamą Szydłowską

5 listopada 2018 @ 17:00 - 20:00

Warsztaty ruchowo – performatywne z Krystyną Lamą Szydłowską : Święty Łazarz od Parady !

Zapraszamy na warsztaty ruchowo – performatywne , w ramach których stworzymy choreografię, która zostanie zaprezentowana podczas korowodu świętomarcińskiego 11 listopada.

W tym roku w znanym wszystkim poznaniakom przemarszu z okazji urodzin Świętego Marcina, w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada wyruszy również łazarska reprezentacja. W oparciu o lokalne zwyczaje tworzące koloryt łazarza powstaje już scenografia do łazarskiej części parady, którą buduje nasz „zespół scenograficzny” .

Na warsztatach z Krystyną Lamą Szydłowską uczestnicy warsztatów będą pracować inspirując się tematyką i wizualną oprawą scenografii, która reprezentować będzie Łazarz w paradzie.

Towarzyszyć nam będzie hasło przewodnie korowodu: Pochwała Wolności ! ✌️

Tworząc choreografię skupimy się na pracy z hasłem “Wolność”, pod kątem poszukiwań co ciało może, a co ciało by chciało. Kierując się dewizą “Nic nie muszę, mogę wszystko” sprawdzimy zakres naszych ruchowych możliwości i stworzymy z tego wspólne działanie, które stanie się częścią świętomarcińskiego korowodu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia ruchowo-tanecznego.

Uwaga: udział w warsztatach jest nie tylko bezpłatny, lecz osoby które wezmą w nim udział dostaną wynagrodzenie za przygotowanie pokazu. Warunkiem jest udział w obu próbach choreograficznych oraz w pokazie końcowym, w ramach korowodu świętomarcińskiego 11 listopada.

Terminy warsztatów:
Poniedziałek 5 listopada: godzina 17.00 – 20:00
Wtorek 6 listopada: godzina 17.00 – 20.00

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i pytania : otwarta.strefa@gmail.com lub poprzez facebooka Otwartej Strefy Kultury.

Prowadzenie warsztatów Krystyna Lama Szydłowska: performerka/choreografka/tancerka/animatorka kultury/pedagożka tańca, absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku choreografia (studia drugiego stopnia) oraz Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku kompozycja i techniki tańca(studia pierwszego stopnia), stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Pracowała między innymi z Isabelle Schad przy spektaklu „Collective Jumps”, Daliją Aćin Thelander i Keren Levi „Upside down”, Janem Komasą i Mikołajem Mikołajczykiem „Ksenofonia. Symfonia dla Innego.”, Martą Górnicką i Anną Godowską „Hymn do Miłości” oraz z Januszem Orlikiem, Rafałem Dziemidokiem, Tomaszem Bazanem i wieloma innymi. Rezydentka programu Solo Projekt Plus 2018 Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk w ramach którego stworzyła autorski spektakl “Higiena Tożsamości”. Wraz z Iwo Vedral i Dawidem Dąbrowskim stworzyli zwycięską koncepcję spektaklu “No more tears” w ogólnopolskim konkursie pt. „Wieczór boski” na realizację premiery w ramach „Roku Bogów w Polskim Teatrze Tańca”, który miał premierę w czerwcu 2018 w ramach Festiwalu Malta w Poznaniu. Od 2009 roku prowadzi taneczne zajęcia oraz warsztaty z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi i seniorami. Angażuje się w liczne wolontariaty. Uczestniczyła w wielu warsztatach i coachingach tanecznych (m.in. Andrew Morrish, Wim Vandekeybus, Rosalind Crisp, Peter Pleyer, Colleen Thomas Young, Rebecca Lazier, Jared Gradinger, Angela Schubot). Tworzy własne choreografie („How to grow”, „Rytm przestrzeni”, „Pamiętniki z wakacji”, „Pogłos”). Działa na pograniczu dyscyplin („Długi stół – posiłek performatywny”, “Limbo” oraz “Full Space” przy współpracy z Dawidem Dąbrowskim). Wraz z Zofią Tomczyk powołały do życia Fundację KINESTREFA by wspólnie tworzyć, zdobywać wiedzę oraz dzielić się tym co już wiedzą („Banalnie Łatwy Trik” i „Syrenada”, Cykla spotkań Improwizowanych). Życiowo i zawodowo od zawsze związana z Poznaniem w którym tworzy społeczność skupioną wokół tańca i sztuk performatywnych. Szuka nieskończoności w ruchu ale przede wszystkim szczerej obecności scenicznej. Kocha cukier.

Projekt finansowany ze środków Centrum Kultury Zamek. #zamekwspiera
Organizatorzy: Fundacja Otwarta Strefa Kultury, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Perfex, Strefa Święty Marcin

Szczegóły

Data:
5 listopada 2018
Czas:
17:00 - 20:00
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/724643491225639/

Miejsce

Inkubator Kultury – Pireus
ul. Głogowska 35
Poznań, Polska
Telefon:
+48 607 609 269
Strona internetowa:
http://www.otwartastrefakultury.pl/project/inkubator-kultury-pireus/

Organizator

Inkubator Kultury – Pireus
Strona internetowa:
http://www.otwartastrefakultury.pl/project/inkubator-kultury-pireus/