Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wykład Magdy Sękowskiej: “Między walką a bliskością”

6 listopada 2018 @ 18:00 - 19:30

20zł

W ramach nowego cyklu “Design Yourself” zapraszamy na wykład z Magdą Sękowską – psycholog i dyrektor Klinika Uniwersytetu SWPS

MIEDZY WALKĄ A BLISKOŚCIĄ – PRZYGLĄDAJĄC SIĘ ZWIĄZKOM
Każdy z nas tak samo potrzebuje miłości i bliskości, choć na poziomie świadomym możemy inaczej sobie uświadamiać tę naszą podstawową życiową potrzebę. Jej zaspokojenie w dużej mierze zależy od tego, jakiej opieki doświadczaliśmy w dzieciństwie, jak budowaliśmy swoje poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie własnej sprawczości, oddzielności. Obserwacja par, które doszły w swoich związkach do sytuacji większej frustracji niż satysfakcji, pokazuje ujawnianie się stałego wzorca relacji. Ten wzorzec realizuje się poprzez relację atakujący – wycofujący się. Atakujący jest aktywnym partnerem domagającym się – działań, czułości, bliskości, potwierdzenia miłości, robienia zakupów, zajmowania się dziećmi . Wycofujący się jest zrezygnowany, izolujący się, z poczuciem krzywdy i poczuciem winy, milczący, zamykający emocje w sobie. Rozkład tych ról powoduje, że im bardziej ktoś wycofuje się, tym bardziej aktywizuje się ten atakujący. Jak wyjść z tego błędnego koła, jak być w bliskości bez walki – na te i inne pytania będziemy odpowiadać sobie w trakcie tego wykładu.

Zapisy: https://bit.ly/2ycCI1Z

“Design Yourself” to nowy cykl, w ramach którego będziemy zapraszać Was na wykłady poświęcone rozwojowi osobistemu. Wykłady będzie prowadziała Magdalena Sękowska lub inni specjaliści z Kliniki Uniwersytetu SWPS.

Szczegóły

Data:
6 listopada 2018
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
20zł
Wydarzenie Category:
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/179366456335740/

Miejsce

Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3
Poznań, Polska

Organizator

Concordia Design