Masz TĘ moc – zagłosuj w wyborach do sejmu i senatu

Rok temu świętowałyśmy 100-lecie praw wyborczych dla kobiet w Polsce, a już za chwilę będziemy mogły z nich skorzystać. 13 października odbywają się wybory do sejmu i senatu, a my już dzisiaj chcemy Was zachęcić, abyście wzięły w nich udział i oddały swój głos na wybranych kandydatów – w końcu mamy TĘ moc!

Pamiętajcie, że każda z nas buduje przyszłość dla siebie, swoich rodzin oraz przyjaciół, dlatego wybierajcie tak, abyście były pewne, że przyszła Polska będzie dokładne taka, jak ją sobie wyobrażacie. Nie powiemy Wam, na kogo powinnyście zagłosować – to już zależy od Was. Nikt lepiej nie wie, czego oczekujecie – niż Wy same. Także… Do dzieła!

Przy okazji mamy dla Was garść informacji, które mogą się przydać:

  1.  Jeśli jesteście od niedawna mieszkankami Poznania, to sprawdźcie czy na pewno znajdujecie się w spisie wyborców. Możecie to zrobić TU.
  2.  Aby znaleźć się w spisie wyborców wystarczy złożyć wniosek przez stronę internetową. Niepotrzebne są żadne dodatkowe dokumenty, ani dodatkowa weryfikacja ze strony urzędu. Wszystko znajdziecie TUTAJ.
  3.  Na stronie internetowej poznan.pl możecie sprawdzić, gdzie znajduje się Wasz lokal wyborczy. Jeśli nie macie pewności, gdzie powinnyście pójść – sprawdźcie.