Pierwszy w Poznaniu Punkt Profilaktyki Intymnej

Poznań: od poniedziałku zacznie działać gabinet ginekologiczny czynny całą dobę. Kto może skorzystać z bezpłatnych konsultacji i jak się zarejestrować?

Pierwszy w Poznaniu Punkt Profilaktyki Intymnej działać będzie przy ul. Święty Marcin 58/64.

Pomysł został zaanonsowany przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka.Prezydent twierdzi, że taka pomoc jest potrzebna kobietom. Ta potrzeba stała się jeszcze bardziej aktualna po wprowadzeniu przez rządzących recept na antykoncepcję awaryjną – czyli tzw. pigułkę “dzień po”.

Po przeprowadzonych analizach dostępności do usług ginekologicznych oraz zdrowotnych z zakresu profilaktyki intymnej podjęta została decyzja o utworzeniu Punktu Profilaktyki Intymnej. Placówka będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Poznania – w tym również osób niezamożnych i nieubezpieczonych. Z usług dostępnych bezpłatnie w gabinecie będą mogły korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia oraz osoby niepełnoletnie, pozostające pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego i mieszkające na terenie Poznania.

Osoby, które chciałyby skorzystać z konsultacji muszą się wcześniej zarejestrować – będzie to możliwe od poniedziałku od godziny 22:00.. Można to zrobić dzwoniąc pod nr el. 516 504 237 lub skorzystać z rejestracji on-line udostępnionej na stronie internetowej Fundacji Fanari, która realizuje projekt:  www.fanari.pl.

Punkt Profilaktyki Intymnej czynny przez 24 godziny na dobę powstał, by zapewnić mieszkańcom Poznania łatwy i szybkie dostępu do usług medycznych z zakresu ochrony i profilaktyki zdrowia dotyczącego intymnych stref życia. Oferowane przez Punkt bezpłatne konsultacje i poradnictwo pomogą rodzicom i opiekunom w zakresie edukacji dzieci  – zwłaszcza tej dotyczącej higieny i kontaktów seksualnych. Konsultacje pomogą również zwiększyć bezpieczeństwo stosowania środków farmakologicznych dostępnych na receptę – informuje Hanna Surma, rzecznik prezydenta Poznania i UMP.

Na początek w Punkcie zatrudnionych będzie 7 lekarzy, którzy będą dyżurować zgodnie z opracowywanym przez organizację grafikiem.

Via: ePoznań >>>