Pomocnik dydaktyczny: edukacja antydyskryminacyjna w szkole – pdf

Ten pomocnik dydaktyczny trafił do poznańskich szkół. Jego celem jest wsparcie nauczycieli i nauczycielek w planowaniu i projektowaniu zajęć dodatkowych z obszaru przeciwdziałania dyskryminacji i wykluczeniu.

Na zlecenie miasta pomocnik opracowała Joanna Kowalska-Andrzejewska – psycholożka, terapeutka rodzinna, trenerka, prezeska Fundacji Rozwoju MOTYLARNIA. Od 2006 roku kieruje świetlicą socjoterapeutyczną Motylarnia, skierowaną do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych i doświadczających wykluczenia, zajmuje się wsparciem dzieci  trudnościami oraz diagnozą i terapią dzieci/młodzieży – indywidualnie i systemowo. Realizatorka warsztatów rozwojowych,  antydyskryminacyjnych, treningów umiejętności psychospołecznych i edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży, wychowawców/czyń i nauczycieli/lek oraz rodziców. Doświadczona w pracy psycholożka w placówkach wszystkich etapów edukacji (przedszkole, szkoła podstawowa, liceum i zajęcia dla studentów/studentek).

Konsultacja merytoryczna i współpraca:  dr Iwona Chmura – Rutkowska, Wydział Studiów Edukacyjnych Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Poradnik do pobrania na stronie www.poznan.pl >>>