Ostrów Tumski – Piesza wycieczka po sercu Poznania

58 sec read

ostrów tumski poznań

Ostrów Tumski to historyczna dzielnica miasta Poznania. Jest to jedna z najstarszych części miasta, zamieszkana co najmniej od XII wieku. Ostrów Tumski po raz pierwszy został wymieniony w oficjalnym dokumencie z 1281 r., kiedy nosił nazwę Ostrowo. Nazwa Ostrowo pochodzi od Ostrowca, co oznacza „wyspę”. Nazwę zmieniono na Ostrów Tumski w XVI wieku, ponieważ znajdował się na wyspie otoczonej bagnami i rzekami

Co zobaczyć i zrobić na Ostrowie Tumskim w Poznaniu?

Ostrów Tumski jest punktem odniesienia dla miasta. To jedna z najstarszych części Poznania i obowiązkowa pozycja dla każdego, kto przyjeżdża do tego pięknego miasta.

To miejsce, w którym można znaleźć wiele atrakcji, takich jak:

  • Plac Ostrów Tumski z zieloną wyspą i licznymi drzewami,
  • Stary Ratusz na środku rynku,
  • Kościół św. Marii Magdaleny (Kościół Mariacki) zbudowany w XIII wieku i od tego czasu wielokrotnie przebudowywany,
  • Pomnik ku czci króla Jana III Sobieskiego – jednego z największych dowódców wojskowych Polski, który uratował Wiedeń przed

Jak dojechać na Ostrów Tumski?

Ostrów Tumski to najstarsza część Poznania. Jest to piękne miejsce ze średniowieczną architekturą i deptakami.

Z lotniska na Ostrów Tumski najłatwiej dostać się taksówką. Koszt taksówki powinien wynosić około 60-100 zł, w zależności od natężenia ruchu i pory dnia.

Aby dostać się z Dworca Poznań Centralnego na Ostrów Tumski, można skorzystać z tramwaju nr 1 lub nr 2 w kierunku „Ostrów Tumski”. Tramwaj numer 1 zawiezie Cię wprost do serca Ostrowa Tumskiego, a tramwaj numer 2 zabierze Cię w jego południową część.

Podnośnik do auta – jak wybrać?

Marek
1 min czytania

Spacer w koronach drzew Poznań

Marek
2 min czytania