Spacer w koronach drzew Poznań

2 min czytania

spacer w koronach drzew

Poznań od kilku lat słynie z niezwykle ciekawej i oryginalnej atrakcji, która pozwala przeżyć niesamowity spacer pośród koron drzew. Chociaż cała ścieżka nie jest szczególnie długa, fenomenalnie nadrabia panoramą oraz widokami. Dowiedz się, jak wygląda taka przechadzka, czym się wyróżnia kładka oraz co może Cię zachwycić w trakcie spaceru. Dowiedz się także, w jaki sposób możesz tam dotrzeć.

Korona drzew Poznań – podstawowe informacje 

Poznańska kładka w koronach drzew, znajdująca się nad Doliną Szklarki została stworzona oraz udostępniona odwiedzającym w kwietniu 2020 r. Warto wiedzieć, że na tamtą chwilę była to zaledwie druga atrakcja o takiej konstrukcji na terenie Polski. Dokładny plan budowy kładki znany był już w 2018 r. Jest ona jedną z wielu elementów szlaków rekreacyjno-turystycznych, jakie budowane są na terenie tamtejszego leśnictwa. Jednakże położenie ścieżki w koronach drzew czynią ją jedną z największych zaprojektowanych dotąd konstrukcji. Niewątpliwie jest także silnie przyciągającym magnesem w stronę Poznania.

Kładka pośród koron drzew była inspirowana przede wszystkim na rozwiązaniach wykorzystywanych w Czechach. Do kwietnia 2020 r. to właśnie tamtejsze obiekty tego typu były najbliższymi do odwiedzenia przez Polaków.

Struktura kładki obejmuje leśną część doliny oraz obszar wokół, co sprawia, że odwiedzający mogą się wznieść nawet o 13 m nad poziom terenu. Długość całej ścieżki wynosi 260 m. Nie jest może szczególnie długa, ale doskonale pozwala poczuć charakter niezwykłego spaceru w koronach drzew. Warto dodać, że głównym materiałem budowlanym jest drewno, genialnie komponujące się z leśnym terenem, który otacza kładkę.

Jak dojechać?

Przy sprzyjających warunkach dojazd do kładki pośród koron drzew jest dość łatwy. Ponadto ścieżka położona jest w dobrze skomunikowanej okolicy. Możesz dostać się tam:

  • samochodem – kilkanaście metrów od wejścia na kładkę znajduje się niewielki parking
  • komunikacją miejską
  • rowerem
  • kolejką parkową “Maltanka”.

Samochodem do kładki pośród koron drzew

Dojazd autem jest na pewno jedną z najbardziej komfortowych opcji. Wjazd zmierzający w stronę kładki znajduje się na jednej z głównych ulic w mieście tj. Warszawskiej. To wlotówka do miasta od wschodniej strony, która styka się z wieloma ważnymi trasami, po których dostaniesz się w inne dzielnice czy na pozostałe drogi wylotowe. Ostatnim etapem jest dojazd do ul. Krańcowej. Poruszając się nią, dojedziesz do Nowego Zoo poznańskiego.

Samochód możesz pozostawić na parkingu, znajdującym się przy skrzyżowaniu ul. Krańcowej oraz Wiankowej. Ponadto znajdziesz tam drogowskazy ułatwiające dojście i wejście na leśną kładkę wśród koron drzew.

Dojazd komunikacją miejską 

Nieopodal parkingu samochodowego obok kładki w koronie drzew, przy ul. Krańcowej i skrzyżowania z ul. Wiankową umiejscowiony jest przystanek komunikacji miejskiej. Dojedziesz do niego komunikacją autobusową.

Warto dodać, że w okolice kładki oraz Doliny Szklarki możesz dostać się także komunikacją tramwajową. Najbliższymi przystankami są: Krańcowa przy ul. Warszawskiej, znajdujący się ok. 1 km. od parkingu, a także przystanek Baraniaka na ul. Jana Pawła II. Wybierając te opcje, musisz wiedzieć, że czeka Cię spacer dłuższy bądź krótszy. Decydując się na dłuższą trasę, możesz liczyć na interesujące widoki i spacer brzegiem Jeziora Maltańskiego. Po drodze możesz spotkać sporo atrakcji i miejsc do wypoczynku.

Jak dojechać rowerem?

Decydując się na ten środek transportu, dostaniesz się bezpośrednio pod samą kładkę. Znajdziesz przy niej stojaki rowerowe, gdzie bezpiecznie możesz pozostawić swój sprzęt. Najlepszą opcją jest dojazd do Doliny Szklarki przez obszar przy Jeziorze Maltańskim. Znajduje się tam sporo dogodnych ścieżek rowerowych.

Kolejką parkową “Maltanka” do kładki wśród drzew

Ostatnią, wyjątkową i rzadko spotykaną formą dojazdu do kładki jest dotarcie kolejką parkową “Maltanka”. Sposób ten jest nie tylko unikalny, ale i bardzo interesujący. Choć do najwygodniejszych może nie należy.

Kolejka wąskotorowa, ciągniętą przez niezwykle urokliwy parowóz, jest atrakcją jedynie sezonową. Wzbudza szczególne zainteresowanie wśród dzieci, dając im tym samym niesamowitą frajdę. Pokonasz nią trasę z punktu stacja “Maltanka” na ul. Jana Pawła II do stacji “Zwierzyniec” mieszczącej się tuż przy Nowym ZOO. Stamtąd czeka Cię krótki spacer do kładki w koronach drzew.

Podnośnik do auta – jak wybrać?

Marek
1 min czytania

Cytadela Poznań

Marek
56 sec read