Park Cytadela Poznań – jeden z ukrytych klejnotów miasta

1 min czytania

park cytadela poznań

Cytadela w Poznaniu to zabytkowa fortyfikacja wojskowa, zbudowana przez wojska rosyjskie w XVIII wieku. Służył do obrony miasta przed wojskami pruskimi i austriackimi.

Cytadela położona jest na wzgórzu z widokiem na Poznań, co czyni ją doskonałym punktem obserwacyjnym. Obszar Cytadeli zajmuje powierzchnię około 3 hektarów i ma obwód 1,5 kilometra.

Cytadela – kulturalna strona zamku

Cytadela jest jednym z najstarszych zamków w Polsce, zbudowanym w XIV wieku. Muzeum zamkowe zostało otwarte dla publiczności w 1884 roku. W muzeum prezentowane są zbiory z całej Polski, w tym szereg broni średniowiecznej i innych przedmiotów z XVI wieku.

Muzeum Cytadela jest otwarte dla zwiedzających od 1884 roku. W muzeum prezentowane są zbiory z całej Polski, w tym szereg broni średniowiecznej i innych przedmiotów z XVI wieku.

Jak się tam dostać i co zabrać?

Park Cytadela to zielony obszar w Poznaniu. Leży na lewym brzegu Warty, a jego łączna powierzchnia wynosi 30 hektarów. Został założony w 1820 roku przez króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III jako poligon wojskowy dla Armii Pruskiej.

Znajduje się na obrzeżach centrum miasta, przy ulicy Górczewskiej, która łączy się z ulicami Łokietkowską i Świerczewskiego. Najłatwiej dostać się tam tramwajem z Dworca Głównego lub autobusem nr 3 z ulicy Dworcowej.

Mapę parku cytadeli poznań można znaleźć w Google Maps, wystarczy więc ją otworzyć i przybliżyć lokalizację. Zobaczycie, że znajduje się nad jeziorem Maltańskim, które zostało sztucznie stworzone przez spiętrzenie Warty.

Co warto zobaczyć w parku Cytadela?

Park Cytadela w Poznaniu to piękna zielona oaza natury w samym centrum miasta. To idealne miejsce na spacer lub zabranie dzieci do zabawy.

Warto zobaczyć Park Cytadela, ponieważ można tam zobaczyć wiele różnych atrakcji. Posiada staw, amfiteatr i zamek. Można tam również zobaczyć wiele pięknych kwiatów i roślin.

Podnośnik do auta – jak wybrać?

Marek
1 min czytania

Spacer w koronach drzew Poznań

Marek
2 min czytania