Zalety zwiedzania ZOO w Poznaniu

59 sec read

zoo poznań

Zoo w Poznaniu jest najstarszym i największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Zostało założone w 1928 roku. Zoo położone jest na obrzeżach miasta, w pobliżu lasu i zajmuje powierzchnię około 17 hektarów.

Poznańskie Zoo posiada około 3000 zwierząt z 450 gatunków. Głównymi atrakcjami zoo są ptaszarnia i akwarium.

Oprócz kolekcji zwierząt oferuje również szereg innych atrakcji dla zwiedzających, w tym plac zabaw dla dzieci, park rozrywki i restaurację.

Historia ZOO w Poznaniu

Zoo w Poznaniu jest jednym z najstarszych w Polsce. Istnieje od ponad wieku. Pierwsze zwierzęta przywiózł do ZOO w 1877 r. Stanisław Kostka Potocki, który był właścicielem gruntu, na którym powstało ZOO.

Pierwszymi zwierzętami przywiezionymi do zoo były jelenie i dziki. Kupowano je od niemieckich myśliwych, którzy polowali na nie podczas pobytu w Poznaniu. W 1884 roku niedźwiedź został również zakupiony z Niemiec i stał się jednym z najpopularniejszych zwierząt w tym czasie. Niedźwiedź zmarł po dwóch latach z powodu choroby, ale już stał się symbolem poznańskiego ZOO.

ZOO Poznań – godziny otwarcia, bilety

Zoo Poznań czynne jest codziennie od 10:00 do 18:00 w sezonie zimowym i od 9:00 do 19:00 w sezonie letnim. Wpisowe dla dorosłych wynosi 30 zł, a dla dzieci 17 zł.

ZOO Poznań – jak dojechać?

Do zoo można dojechać komunikacją miejską lub samochodem. Autobusem można dojechać z Dworca Centralnego lub z dowolnego przystanku na ul. Południowy zachód. Marcina przy ul. Świeradowskiej, lub można podjechać na parking przy ul. ks. Kardynała Wyszyńskiego 5-7 i stamtąd pieszo do ul. Świeradowska.

Podnośnik do auta – jak wybrać?

Marek
1 min czytania

Spacer w koronach drzew Poznań

Marek
2 min czytania